JCR

Journal Citation Reports – JCR

گزارش استنادی مجلات به صورت سالانه را جی سی آر می نامند و از ویژگی های مجلات JCR که متمایزکننده این مجلات نسبت به سایرین
می باشد،اعلام ضریب تاثیر و یا ایمپکت فاکتور (IF) در آن است.در اصل JCR یک پایگاه علمی آنلاین است که تامسون رویتز مالک موسسه علمی ISI برای بیان ضریب تاثیرات و یا ایمپکت فاکتور از این پایگاه استفاده می نماید.

اطلاعات موجود در این پایگاه اطلاع رسانی همه ساله در اواسط سال میلادی به روز رسانی شده و تمامی ایمپکت فاکتورهای مجلات پذیرفته شده ISI اعلام می گردد.

 

کارکردهای پایگاه JCR :

۱) دریافت لیست مجلاتی که دارای بالاترین ضریب تاثیر و ایمپکت فاکتور در سراسر دنیا هستند.

۲) دریافت لیست مجلاتی که در موضوعات مختلفی هستند(در هر زمینه از موضوعات)

۳) دریافت بالاترین و باکیفیت ترین مجلات که در هر زمینه موضوعی فعالیت دارند و اغلب مورد تایید ISI نیز واقع می گردند.

۴) دریافت و ارائه IF مجلات خاص

۵) بررسی و بیان اینکه آیا مجله ای خاص جزء لیست مجلات ISI قرار می گیرد یا خیر؟

۶) بررسی و ارزیابی اطلاعات خاص و علم سنجی مجلات مختلف

۷) ارائه پیشنهادات سالانه برای انتخاب و ارسال مقالات به برخی مجلات با بیان ویژگی های هریک از آنها جهت آگاه سازی دانشجویان،اساتید،محققان

همانگونه که در بخش ایمپکت فاکتور (Impact Factor) توضیحات لازم ارائه گشت و جایگاه و کاربرد این حوزه مشخصا مطرح گردید،میتوان به این نکته اشاره داشت که مجلات دارای ضریب تاثیر اهمیت را :
(Web Of Science “WOS”) نامیده و مجلات فاقد ضریب تاثیر اهمیت را (LISTED) می نامند.

 

پایگاه آنلاین JCR خود دارای دو شاخه مجزا می باشد که در آن مطرح می گردد :

۱٫ (IMPACT FACTOR (IF

۲٫ (IMMEDIACY INDEX (II

*برای آگاهی از تمامی اطلاعات در رابطه با ایمپکت فاکتور/IF / Impact Factor می توانید روی کلمه مورد نظر کلیک نمایید*

Immediacy Index

یکی از شاخه های موجود در حیطه JCR می باشد که با شاخص غیر مستقیم یا ضریب فوریت و . . . معمولا شناخته می گردد. در این بخش معمولا تعداد ارجاعات به مقالات منتشر شده در یک مجله بر تعداد کل مقالات منتشر شده در آن مجله مورد ارزیابی قرار می گیرد.بدین وسیله میتوان میزان رشد منحنی استنادات را بررسی نموده و به عبارت ساده تر میزان مراجعه محققان و پژوهشگران دیگر را به مقاله مورد نظر در همان سال چاپ نمایش می دهد که نشان دهنده سرعت و درصد مورد توجه قرار گرفتن آن مقاله می باشد.

گروه علمی-تخصصی نگاریک لیستی از مجلات پیشنهادی را به شما ارائه می دهد که حاوی تمامی اطلاعات مرتبط به آنهاست و شما میتوانید هریک از موارد را بررسی و مجله مورد نظر را برای پذیرش و چاپ انتخاب نمایید،فقط می بایست به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب مجلات سطح بالا نیازمند قوی بودن و با کیفیت بودن مقاله شما از نظر علمی می باشد.

 

فرصت را از دست ندهید

 

 

گروه علمی نگاریک با پشتیبانی ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان بوده و با کمترین هزینه و بالاترین زمان توسط کارشناسان مجرب پیگیری امور شما انجام خواهد گرفت.

با کمترین هزینه ها بالاترین کیفیت ها بصورت تضمینی ارائه می گردد و تمامی موارد مربوط به انجام امور صفر تا صد قبل از استارت به شما انتقال داده شده و تمامی مشاوره های لازم در آن جهت ارائه خواهد شد تا سفارش شما بدون هیچگونه ابهامی از عدم انجام آن ها پذیرفته گردد.

 

 

         کمترین زمان                                                                 

                      مناسب ترین مجلات                

                                                                           کمترین هزینه

 

 


1 (20%) 1 vote

نویسنده مطلب admin


New Page 1

دوستان گرامی، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دورکاری کارشناسان نگاریک، پیگیری درخواست های شما از طریق تلگرام انجام خواهد شد.

دپارتمان علوم انسانی

دپارتمان فنی و مهندسی

Call Now Button