مهندسی صنایع

از زیر مجموعه های مهندسی، مهندسی صنایع می باشد که تلفیقی از ریاضیات، مهندسی، اقتصاد، مدیریت است و درصدد ارتقاء سیستم های تولیدی می باشد.

می توان گفت مهندسی صنایع با مدیریت ارتباط نزدیکی دارد و یک مهندس صنایع تخصص های لازم جهت مدیریت را دارا می باشد.

هدف اصلی در این راه، استفاده بهینه از منابع در دسترس می باشد و دستیابی به تخصص لازم جهت کسب بالاترین سطح از بازدهی و مطلوبیت با مصرف کمترین هزینه.

در اصل مهندسی صنایع علمی است که با مسائلی همچون : کنترل و هماهنگی فعالیت ها و کیفیت امور،برنامه ریزی و تحلیل نوع استفاده از  تجهیزات و بهبود ایمنی و سیستم ها و نرم افزارهای مورد استفاده و ایجاد انضباط در بهره مندی از ماشین آلات می باشد.

از آنجایی که داشتن دانش و مهارت کافی در زمینه مهندسی صنایع منجر به بهبود عملکرد کلی سیستم موجود می باشد،لازمه بکارگیری آن در همه موسسات انتفاعی و غیرانتفاعی حس خواهد شد.

بنابراین میتوان گفت مهندسی صنایع علمی است که می بایست آن را هنرمندانه بکار گرفت و فنی است که می بایست با ذوق درآمیخت و موجبات خلاقیت و نوآوری و پیشرفت را محیا خواهد نمود.

لزوم قدرت تحلیل و درک بالا در این شاخه از علم و توجه به میزان سودآوری،اثربخشی،تطبیق و کارایی می بایست مدنظر دوستداران کسب این دانش قرارگیرد.

شما میتوانید با آگاهی از روند اجرای امور در نگاریک در زمینه مهندسی صنایع و شاخه های وابسته و فراگیری نرم افزارهای تخصصی لازم، آینده شغلی خوبی را برای خود رقم زده و با
توجه به نیازهای کشور در زمینه تولیدات صنایع و رشد و گسترش این دانش در ایران به جایگاه مناسبی نائل آیید و تکمیل تمامی موارد اطلاعاتی خود از جمله پایان نامه،مقاله، تز و . . .  را در زمینه زیرمجموعه های موجود با دریافت اطلاعات و مشاوره از افراد متخصص گروه به نتیجه رسانید .


Rate this post

نویسنده مطلب admin