مهندسی نساجی

از بزرگترین صنعت ها در کشور منوط به مهندسی نساجی می باشند و این رشته در رابطه با امور تولید انواع منسوجات همچون پوشاک،کف پوش ها،ریسندگی،بافندگی،طراحی ماشین آلات،کنترل کیفیت آماری،و . . .
می باشد و صد البته که این حوزه در حال حاضر دارای گستردگی های زیادی بوده و پیچیدگی های خاص خود را داشته و علاوه بر این در ارتباط با کارخانجات و ارگان های تولیدی می باشد.

پس از صنعت نفت،مهندسی نساجی و داشتن تخصص در این صنعت از بزرگترین صنایع کشور است.

رشته مهندسی نساجی رشته ای است که تجربه و تخصص لازم و دانش مورد نیاز دانشجویان را برای فعالیت در این زمینه فراهم می آورد و تحصیلات دانشجویی لازمه این امر می باشد.

 

علاوه بر موارد نقل شده رشته مذکور دارای ۳ گرایش اصلی می باشد که به شرح زیر است:

  • شیمی نساجی و علوم الیاف

  • تکنولوژی نساجی

  • پوشاک

افرادی که در رشته مهندسی نساجی فارغ التحصیل می شوند می توانند با توجه به گرایش در هر یک از واحدهای مختلف صنعتی مشغول به کار شوند. در حوزه تحصیلی خود میتوانید به کارشناسان ما اتکاء نموده و از توانمندی های آنان در زمینه های مختلف تحصیلی و مقاطع مختلف بهره مند گردید و اگر علاقه مند به کارآفرینی و تولید باشید می توانید با کمک سرمایه گذار اقدام به راه اندازی واحدهای صنعتی در حوزه نساجی کرده و علاوه بر درآمد مناسب برای خودتان در ایجاد اشتغال کشور نیز کمک کنید.

لازمه شروع به کار در این حوزه سرمایه کلان نبوده و با سرمایه اندک هم میتوان در این حوزه شروع به کار نمود.


Rate this post

نویسنده مطلب admin


New Page 1

دوستان گرامی، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دورکاری کارشناسان نگاریک، پیگیری درخواست های شما از طریق تلگرام انجام خواهد شد.

دپارتمان علوم انسانی

دپارتمان فنی و مهندسی

Call Now Button