مهندسی نفت

این شاخه از علم دربرگیرنده اصولی می باشد که شامل کشف،استخراج،برآورد مخازن و توسعه نفت و گاز و سایر ترکیبات هیدروکربنی از مخازن زیرزمینی و انتقال آن به صنایع مصرف کننده می باشد.

 

مهندسی نفت دارای چندین گرایش می باشد:

مهندسی اکتشاف: این شاخه ارتباط نزدیکی با زمین شناسی داشته و از اصول اولیه این رشته،شناسایی حوزه های نفتی می باشد که معمولا کارشناسان از طریق لرزه نگاری به وجود و یا عدم وجود آنها پی میبرند.

مهندسی مخازن: در این شاخه از علم هدف بهینه سازی نفت و گاز با توجه به چند آیتم نظیر: موقعیت شناسی مناسب چاه ها، نحوه و سطح میزان استخراج،و تلاش برای افزایش روش های کاربردی جهت بازیافت نفت است.

مهندسی حفاری: در زمینه هایی نظیر اکتشاف،استخراج،حفاری و … بیشتر از لحاظ فنی به مدیریت چاه ها می پردازد.

مهندسی بهره برداری: یکی از گرایش های اصلی و از دوره های عالی مهندسی نفت بوده و شامل مهندسی زیرسطحی می باشد که اختلالات میان چاه ها و مخازن را بررسی و مدیریت می نماید.هدف آن تربیت متخصصانی است که تمامی روش های بهینه بهره برداری مناسب و استاندارد نفت و گاز و انجام طرح ها و پروژه ها را به عهده گیرند.

با توجه به گرایش شما عزیزان تیم نگاریک میکوشد تا در همه گرایش های مزبور به ارائه موضوعات درخور و مقالات مورد نیاز و نگارش پایان نامه و … بپردازد و در کمترین زمان بالاترین کیفیت و بازده را در این زمینه به شما ارائه نماید.

 

شما میتوانید با دریافت مشاوره از کارشناسان ما،از ابتدا تا دریافت نتیجه مطلوب روی پشتیبانی و همراهی وفادارانه همکاران موسسه حساب نموده و در هر ساعت از شبانه روز پیگیری امور خود را انجام نمایید.


Rate this post

نویسنده مطلب admin


New Page 1

دوستان گرامی، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دورکاری کارشناسان نگاریک، پیگیری درخواست های شما از طریق تلگرام انجام خواهد شد.

دپارتمان علوم انسانی

دپارتمان فنی و مهندسی

Call Now Button