ای ویوز (Eviews)

ای ویوز از دیگر نرم افزارهای تحلیل آماری می باشد که در حقیقت به بررسی توابع مختلف در حوزه های مختلف پرداخته و می تواند برای اکثر رشته ها مورد استفاده قرار گیرد و همچنین در بررسی های اقتصادی و مالی هم نقش موثری ایفا می نماید.

نام این نرم افزار مخفف (Views Econometric) می باشد که با روش های اقتصادسنجی (عدم اکتفا به بررسی های کلی و انتزاعی پدیده ها و اکتفا به بررسی پدیده ها از طریق روش های آماری) و سایر روش های مدرن و جدید می تواند در زمینه فعالیت های اقتصادی حضور داشته باشد.

امروزه با رشد علم اقتصاد و مدل های اقتصادی و پیچیدگی های میان متغیرهای اقتصادی، دیگر امکان تحلیل و تخمین سیستم ها و مدل ها بدون کمک گرفتن از نرم افزارهای تحلیلی و اقتصادی میسر نخواهد بود.

 

امکانات و حیطه کاربردی EViews :

  • تخمین های خطی و غیرخطی معادلات ساده و معادلات همزمان

  • محیط کاربری گرافیکی و خوش ساخت که کار کردن با این نرم افزار را آسان می نماید

  • توانایی پذیرش و نوشتن و خواندن حجم بالای داده ها با انواع فذمت ها

  • امکان تبادل اطلاعات با سایر سیستم های تحت ویندوز

  • ایجاد بانک اطلاعاتی

  • رسم انواع نمودارهای کاربردی

      و . . .

شما می توانید در ظرف مدتی کوتاه با استفاده و حضور در دوره های آموزشی نگاریک با تکیه بر دانش و مهارت و تجربه اساتید این مجموعه به راحتی فراگیری انواع نرم افزارها را آغاز نموده و در زمینه های کاربردی از آن بهره مند گردید.


3 (60%) 2 votes

نویسنده مطلب admin


New Page 1

دوستان گرامی، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دورکاری کارشناسان نگاریک، پیگیری درخواست های شما از طریق تلگرام انجام خواهد شد.

دپارتمان علوم انسانی

دپارتمان فنی و مهندسی

Call Now Button