آموس (AMOS)

Amos مخفف (Analysis of moment structures) می باشد. این نرم افزار را میتوان یکی از موفق ترین نرم افزار های تحلیل و مدل سازی معادلات ساختاری دانست و آن بصورت ترسیمی کار نموده و مدل ها را به سرعت تعریف و محاسبات را انجام می نماید.

زمانی که شما به امر تحقیق و تجزیه و تحلیل و رگرسیون می پردازید، مطمئنا مدل سازی معادلات ساختاری میتواند کمک شایانی در دریافت اطلاعات و جزئیات مطالب نماید و شما میتوانید از این راه مسیرهای میان متغیرها را بررسی و درک متقابلی از روابط متغیرها نسبت به یکدیگر داشته باشید.

اگرچه هدف نرم افزار فوق تحلیل آماری و مدل سازی های معادلات ساختاری است اما میتوان بصورت مختصری بر انجام امور کمی و محاسباتی نیز روی آن حساب نمود و استفاده از آن به دو شیوه : نوشتن برنامه به زبان VB. NET و همچنین استفاده از AMOS Graphics امکان پذیر است.

استفاده از هر دو مدل این امکان را فراهم می آورد که به برآورد انواع پارامترها، شاخص های برازندگی و اخذ خروجی های مختلف بپردازیم.

 همچنین آموس از جمله نرم افزارهای کاربردی و با اهمیت در تحلیل های پایان نامه ای رشته های علوم انسانی و مدیریت است.

از آن حیث که این نرم افزار گرافیکی می باشد درک مطلب را نیز تسهیل خواهد نمود و به محاسبات و تحلیل عامل و مدل معادلات ساختاری می پردازد.

 


Rate this post

نویسنده مطلب admin


New Page 1

دوستان گرامی، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دورکاری کارشناسان نگاریک، پیگیری درخواست های شما از طریق تلگرام انجام خواهد شد.

دپارتمان علوم انسانی

دپارتمان فنی و مهندسی

Call Now Button